DOM INTELIGENTNY
 
sofa
 

Inteligentne technologie już dawno opuściły laboratoria centrów badawczych. Dziś są dostępne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Systemy inteligentne wykorzystując m.in. czujniki, kamery i GPS - podnoszą bezpieczeństwo domowników, chroniąc ich przed rozmaitymi zagrożeniami. Począwszy od zalań pomieszczeń, przez włamania, kończąc na wyciekach gazów takich jak metan czy tlenek węgla. Wykorzystując monitoring IP, możemy dziś przyglądać się naszemu dorobkowi z najdalszych zakątków Ziemi. Nawigacja satelitarna pozwala na zlokalizowanie członków rodziny, aby na tej podstawie przygotować dom na ich powrót. Dom może czekać już odpowiednio rozświetlony, z odpowiednią temperaturą pomieszczeń oraz gorącą kawą w kuchni. 

Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań dla powyższych scenariuszy. Ich możliwość adaptacji w istniejącej instalacji elektrycznej oraz zakres cen jest bardzo zróżnicowany. Najprostsze instalacje stanowią zaawansowaną automatykę, którą już możemy sterować za pomocą powszechnych urządzeń mobilnych. Jednak w takim przypadku czynnikiem decyzyjnym jest właściciel urządzenia.

Najciekawszą i najbardziej zaawansowaną grupę systemów inteligentnych stanowią kompletne instalacje, zarządzające każdym generatorem, przełącznikiem i odbiornikiem energii w domu, bądź biurze. Ich jednostki obliczeniowe procesują skomplikowane algorytmy, pobierając zmienne ze wszystkich dostępnych rodzajów sensorów oraz innych komponentów, np. z systemu operacyjnego w telefonie. W tym przypadku nasza przestrzeń w domu w pełni samodzielnie dostosuje się do naszych osobistych preferencji. Całość nie jest bardziej skomplikowana od obsługi prostej aplikacji komputerowej. Producenci dokładają starań by rozkład funkcji był w pełni intuicyjny, a modyfikacje ustawień szybkie i łatwe.

Główną zaletą omawianych rozwiązań jest zwiększanie funkcjonalności naszej przestrzeni i to od domowników zależy w jakim stopniu będzie ona sterowana manualnie, a w jakim kontrolę przejmą algorytmy centralek sterujących. Programy „eco” wspomagają zarządzanie energią elektryczną w budynkach. Nadzorują jej przepływ miedzy generatorami energii cieplnej bądź elektrycznej, a odbiornikami w taki sposób, aby całość działała w pełni efektywnie, a co za tym idzie ekonomicznie i oszczędnie. Koszty dodatkowych elementów instalacji elektrycznej w perspektywie czasu podlegają wtedy całkowitemu zwrotowi. Tryb ekonomiczny wspaniale wpisuje się w architekturę domu pasywnego.

DOM INTELIGENTNY Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • Centralki

   

  centralka

   

  Nowe centrum dowodzenia Twojego domu to interfejs konfiguracyjny aplikacji FIBARO, którego układ i funkcjonalność zależą od Ciebie. Możesz w dowolny sposób ustawiać, zmieniać tablice, ikony czy nazwy, a informacje, które są dla Ciebie najważniejsze zawsze znajdą się na pierwszym planie. Intuicyjna obsługa i elastyczność w dostosowywaniu się do Twoich upodobań spowodują, że sterowanie systemem będzie łatwe i przystępne. Do wyboru: centralka Home Center 2 lub Home Center Lite. Pomożemy dobrać odpowiednią do Twoich potrzeb.
  System inteligentny bez nich nie istnieje. To one zapewniają komfort i bezpieczeństwo Twojego domu.

 • Moduły

   

  dimmer

  Zminimalizowana konstrukcja

  Wymiar każdego modułu Systemu Fibaro to tylko 15,90mm grubości, 42,50 mm szerokości i 37 mm wysokości, co czyni go najmniejszym tego typu urządzeniem na świecie. Estetyka, elegancja, niezawodność i perfekcja to główne zalety modułów Fibaro.

  Głównym założeniem systemu FIBARO była możliwość zainstalowania go w każdym domu, mieszkaniu czy biurowcu, nie naruszając w najmniejszym stopniu infrastruktury obiektu. Oferujemy Państwu pełną kontrolę nad swoim domem, bez konieczności uszkadzania ścian, przerabiania rozdzielni czy wymiany włączników. To my się mamy dostosować do Państwa a nie na odwrót. Jest to jedna z wielu różnic, jakie dzielą nas od firm konkurencyjnych.

 • Czujniki

   

  Czujniki zbierają dane z wnętrza domu oraz otoczenia. Regularnie przesyłają je do centralki, gdzie są analizowane. Po ich dopasowaniu do osobistych preferencj i domowników, podejmowane są stosowne decyzje. Sygnał trafia do modułów, które wykonują polecenia centralki. Przykładowo - wychodząc do pracy system samodzielnie obniża temperaturę grzejników w pustych pomieszczeniach - dla oszczędności energii cieplnej. Podwyższy ją ponownie wykrywając naszą obecność w pobliżu domu.

   

  obejrzyj na youtube

 • Zestawy

   

  Wiemy, że nie każdy musi korzystać ze wszystkich dobrodziejstw systemu inteligentnego. Często otrzymujemy pytania o możliwość skompletowania systemu zarządzającego jedynie częścią wyposażenia domu, biura, a nawet warsztatu... Na przeciw tym oczekiwaniom stworzyliśmy praktyczne zestawy, dopasowane do personalnych potrzeb. Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego budynku przed zalaniem, pożarem, a może zależy Ci jedynie na sterowaniu oświetleniem?

  Każdy z nich można dodatkowo zmodyfikować. Chcesz spytać o możliwości? Zadzwoń, napisz do nas... jak Ci wygodnie.

 • Głowice grzejnikowe...

  W swojej ofercie posiadamy głowice termostatyczne jednej z najbardziej uznanych marek na świecie. Są kompatybilne z innymi systemami inteligentnymi wykorzystując standard Z-Wave. Idealnie współpracują z systemem Fibaro. 

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów