Żarówki LED

Świetlówki LED mają znacznie więcej zalet od żarówek konwencjonalnych. Jedną z nich jest znacznie dłuższa żywotność, sięgająca nawet 50 tysięcy godzin świecenia. Oznacza to, że świetlówki nie trzeba wymieniać przez kilka lat. Świetlówki wykonane w technologii LED emitują także znikome ilości ciepła, ponieważ prawie cała energia zostaje oddana w formie światła. Stosowanie świetlówek LED sprzyja ochronie środowiska. Tego rodzaju oświetlenie nie emituje niemal żadnego promieniowania UV. Mniej zużytej energii to mniej dwutlenku węgla w atmosferze.

Żarówki LED Jest 13 produktów.

Podkategorie

 • GU10

   

  gu10

   

  Po tradycyjnym złączu gwintowanym, prawdopodobnie najpopularniejsze złącze w oświetleniu domowym. Zasilanie 230V. Największe zalety to intuicyjny montaż i małe rozmiary, pozwalające stosować je, np. w sufitach podwieszanych.

 • AR111

   

  ar111

    
  Żarówki LED typu AR111, to żarówki o średnicy 111mm. Występują w dwóch typach mocowań. Najbardziej popularne mocowanie żarówki AR111 to gwint G53 na niskie napięcie 12V. Te żarówki wymagają zastosowania odpowiedniego zasilacza. Drugim typem żarówek typu AR111, są montowane na gwint GU10, ten typ żarówki jest zasilany napięciem 230V, dlatego nie potrzebuje już żadnego zasilacza, co jest niewątpliwym plusem. Żarówki AR111 to mocne żarówki kierunkowe, występujące z rozproszonym oraz skupionym kątem świecenia światła. Najczęściej są stosowane w oświetleniu sklepowym, gdzie są zamontowane w lampach szynowych, które można ustawiać w zależności od tego gdzie znajduje się półka wystawiennicza. Dzięki takim lampom, nie trzeba wymieniać oświetlenia, wraz z wymianą ekspozycji sklepowej, tylko wystarczy przesunąć po szynie, wybraną lampę i skierować w stronę wystawy. Dzięki designerskiemu wyglądowi lamp, do których pasują żarówki LED AR111, to oświetlenie jest coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz prywatnych.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów